Veliaj takon kryebashkiakun e Stambollit, Ekrem Imamoglu: Forcojmë lidhjet historike mes dy qyteteve tona! Bashkëpunim për ‘Tirana, kryeqyteti Europian i Rinisë 2022’

Veliaj takon kryebashkiakun e Stambollit, Ekrem Imamoglu: “Forcojmë lidhjet historike mes dy qyteteve tona; Bashkëpunim për ‘Tirana, kryeqyteti Europian i Rinisë 2022′”

 

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka postuar disa foto në Twitter ku shfaqet me kryebashkiakun e Stambollit, Ekrem Imamoglu me të cilin tregon se diskutuan për bashkëpunim në kuadër të “Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë 2022”. Veliaj i ka dhuruar homologut të tij edhe “Kullën e Sahatit”.

“Ishte vertet kënaqësi të takoja mikun tim, @ekrem_imamoglu, në Stamboll, per të forcuar më tej bashkëpunimin historik që kemi pasur dhe vazhdojmë të kemi mes qyteteve tona.
Mezi pres të punojmë së bashku me të dhe të rinjtë e Stambollit për EYC2022.
Faleminderit nga zemra për mikpritjen ”, shkruan kryebashkiaku Veliaj në Twitter.

Related posts

‘I dyshimtë’, Twitter i kufizon veprimtarinë Lulzim Bashës në llogarinë e tij

D V

Arrestohen dy persona në Lezhë dhe Durrës për armëmbajtje pa leje, kanosje dhe ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit

N E

Tragjedia në spitalin e Tetovës, Manastirliu bisedon me homologun të Maqedonisë së Veriut: Të gatshëm për të ndihmuar në këtë moment të vështirë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com