Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Veliu: Ende nuk është zgjedhur drejtori i policisë, procesi vazhdon

Zhurnal Ads

Pas shkarkimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj nga ana e kryeministrit tashmë në detyrë Avdullah Hoti, si ushtrues detyre në këtë pozitë ishte caktuar zëvendës drejtori Samedin Mehmeti.

E në disa media sot u raportua se Samedin Mehmeti është emëruar në pozitën e drejtorit të Policisë së Kosovës.

Por një gjë të tillë e ka mohuar, ministri në detyrë i Punëve të Brendshme, Agim Veliu.

Në një prononcim për Telegrafin, Veliu ka thënë se zgjedhja e drejtorit të policisë është në proces. “Zgjedhja e drejtorit është në proces ende”, ka thënë shkurt Veliu.

Samedin Mehmeti është duke e ushtruar detyrën e drejtorit të policisë tash e tre muaj.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Haradinaj-Stublla: Vizita e ministrit grek në Kosovë është e një rëndësi të veçantë

admin

Pas pak nis transmetimi i paraqitjes së përbashkët e Thaçit dhe të tjerëve në Speciale

B M

​Osmani: Biden e di vuajtjen tonë

B M

Kosova në vitin 2020: Lufta me pandeminë, Gjykata Speciale e zgjedhjet

S.B.

Kurti e Osmani së bashku flasin për situatën politike me raportuesen Viola von Cramon dhe deputetin gjerman Sarrazin

S.B.

24-orëshi i fundit në Kosovë: Ndodhën 89 aksidente e u shqiptuan një mijë gjoba

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...