Vëllai ther me thikë vëllain në Gjakovë

Pas një mosmarrëveshje mes dy vëllezërve në Gjakovë, njëri ka therur me thikë tjetrin, duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore.

Kështu është bërë e ditur nga Policia e Kosovës përmes raportit 24-orësh.

Sipas mjekur kujdestar, viktima është jashtë rrezikut për jetë.

I dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Gjakovë, 22.09.2021 – 20:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që pas një mosmarrëveshje ka therur me thikë vëllain e tij viktimën mashkull kosovar. Viktima është dërguar në Spitalin e Gjakovës dhe sipas mjekut, është jashtë rrezikut për jetë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport. 

Related posts

Një femër dhunohet në Lipjan

N E

Italiani me shpejtësi skëterrë në Durrës/ Humb kontrollin e makinës, shkatërron mjetet e parkuara

D V

Arrestohet një person për kanosje në Shtime, i konfiskohet edhe një armë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More