Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Vëllezërit shkodran me TECHPRO gati projektin muzikor me yjet internacionalë

Çdo ditë e më shumë yjet shqiptarë po shkëlqejnë në industrinë muzikore në botë. Por këtë herë ju prezantojmë dy vëllezër nga Shkodra, të cilët falë talentit të tyre dhe shtëpisë diskografike TECHPRO kanë bashkëpunuar me yjet e huaj për të na sjellë projektin “STIKIDE”. Artistët e këtij projekti muzikor do të jenë kolumbiani Deny K në bashkëpunim me këngëtarin e famshëm latino-amerikan Kiko el Crazy, dhe me Jasmine Carrisi, vajzën e artistit të famshëm Albano Carrisi. Shqiptarët me mbiemrin Shkoza kanë krijuar tash një vit më parë shtëpinë e tyre diskografike, ndërsa mësojmë se kanë përvojë 20-vjeçare në muzikë dhe video. Një nga artistët në projektin që pritet të bëjë bum të madh është dhe Deny K, i cili është këngëtari me kontratë nga produksioni muzikor i dy vëllezërve shqiptarë, por ai ishte dhe kohë më parë në projektin e ri nga këngëtarja shqiptare Alida te kënga “Le go”. Ndërsa projekti i cili pritet të vijë së shpejti me titull “STIKIDE”, me një treshe të njohur artistësh do të ketë dhe një super klip, ku do të jetë i ftuar për imazhin e këngëtarëve dhe stilisti me famë botërore Antonio Bardini( Stilist i Lady Gaga etj), ku prej kohësh ai bashkëpunon me TECHPRO. Për këngën është kujdesur producenti i hiteve botërore si GAZU, njëkohësisht ky është këngëtar shqiptar mjaft i fortë prej vitesh në tregun muzikor. Një tjetër lajm mësojmë për TECHPRO, ku shumë shpejt vijnë me një studio gjigande e me super hapësirë por dhe me një Radio TV ku emrin mbetet suprizë.

Postime të ngjashme

Rihanna dhe A $ AP Rocky qëndrojnë gjithë natën në një studio muzikore dhe dalin në orët e para të mëngjesit

D V

Flokë kaçurrele e grim perfekt, Mimoza Shkodra mahnit me dukjen

D V

Dua Lipa publikon klipin “Demeanor”, në bashkëpunim me artistin e ndjerë Pop Smoke

D V

Përmes fotografive të fundit, Aurela Hoxha konfirmon së është bërë nënë për herë të parë

D V

Rita Ora guxon dhe eksperimenton me kombinimin drastik në tapetin e kuq të “Los Angeles Art Show”

D V

Shakira rrezikon të shkojë në burg, akuzohet për 6 vepra penale

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...