Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Vendi i parë në Europë që rikthehet në izolim

Zhurnal Ads

Irlanda është vendi i parë në Europë që rikthehet në izolim por ku shkollat do të qëndrojnë të hapura.

Kryeministri irlandez, Michael Msrtin, i ka kërkuar popullit, zyrtarisht, që të qëndrojë në shtëpi por duke nënvijëzuar se dyert e shkollave do të qëndrojnë të hapura.

Rregullat e reja, që do të hyjnë në fuqi për 6 javët në vijim, prej mesnatës së të mërkurës, përfshijnë mbylljen e cdo aktiviteti tregtar, jo të domosdosshëm, dhe limitojnë aktivitetin e bareve dhe restoranteve, duke lejuar që klienti ta marrë porosinë me vehte.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kina hedh poshtë spekulimet e mediave për “punën e detyruar” në Xinjiang

Z H

Turqia dërgon paqeruajtës në Azerbajxhan

S.B.

Kryeministrja e Skocisë: Pavarësia nga Mbretëria e Bashkuar, e vetmja rrugë për t’u rikthyer

T E

Bosnia dhe Herzegovina, lamtumira e fundit për tetë adoleshentët

T E

Biden vuante nga astma, këto janë 10 fakte pak të njohura për të

T E

Varianti i ri i koronavirusit zbulohet edhe në Izrael e Irlandën e Veriut

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...