Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Vendosen semaforë në rrugën “Hristijan Todorovski Karposh” në Çair

Zhurnal Ads

Shkup, 13 janar – Zhurnal.mk – Pas shumë kërkesave dhe pas shumë aksidenteve, në rrugën Hristijan Todorovski Karposh në Çair sot janë vendosur semaforë të reja.

Këto semaforë janë vendosur me kërkesë të qytetarëve sepse në të kaluarën kanë ndodhur aksidente të shumta, si mes veturave, ashtu edhe me këmbësorë.

Me vendosjen e semaforëve është rritur siguria e pjesmarësve në komunikacion, e para se gjithash këmbësorëve.

Vendosja në funksion e semaforëve duhet të përfundojë javën e ardhshme, dhe në bashkëpunim me EVN-në të përfundojnë të gjitha procedurat administrative.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

MPJ e Bullgarisë: Autoritetet në Shkup t’i japin fund gjuhës së urrejtjes kundër bullgarëve që jetojnë në Maqedoni

R ZH

Makina del nga rruga në Bogdanc, një person humb jetën, katër të lënduar

T E

LSM: Ndryshimet e LMP nuk shkojnë në favor e diela të jetë ditë jopune

E.E.

Qytetet tona vazhdojnë të mbajnë rekord me ajër të ndotur

T E

Nikollovski: Duhet të vazhdojmë me reforma të fuqishme në pjesën e luftës kundër korrupsionit

admin

Misajlovski: Propozim-ligji për shtetësi i keq dhe nuk do e përkrahim

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...