Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Vendparkim i ri në Fushë Tophanë të Çairit

Shkup, 12 janar – Zhurnal.mk – Me kërkesë të banorëve në rrugën “Nikolla Grçeto” në Fushë Tophanë, komuna e Çairit do të krijojë vend të ri parkimi në këtë zonë.

Kjo hapësirë parkimi nuk është e para dhe e vetmja, pasi me kërkesë të qytetarëve në Çair janë krijuar vende të reja parkimi veçanërisht me kërkesë të qytetarëve. Qytetarët e një vendbanimi, duhet me nënshkrime dhe peticion të dorëzojnë kërkesë në komunë nëse kanë nevojë për parkingje shtesë, dhe komuna do të veprojë nëse përmbushen kushtet.

Aksionet e tilla siç njoftojnë nga komuna, do të vazhdojnë edhe në periudhën e ardhshme.

Vazhdojmë të krijojmë vende të reja të parkimit në lagjet e ÇairitМе kërkesë të banorëve të rrugës Nikolla Grçeto nr….

Posted by Visar Ganiu – Faqja zyrtare on Tuesday, January 12, 2021

Postime të ngjashme

Ju del “error” në numrin amë gjatë regjistrimit? Ja si ta tejkaloni pengesën

T E

Edhe Enti i Statistikave nuk kishte internet sot, tha Selami

R Zh

Ende nuk lejohet organizimi i dasmave

T E

Dy të arrestuar pas plagosjes së djalit të Sulejman Rexhepit

T E

Shpërthen zjarr i fuqishëm në fshatrat e Manastirit

T E

Sassoli kërkon Konferencë ndërqeveritare për Shqipërinë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...