Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Venko Filipçe: Gjendja me virusin është duke u qetësuar

Shkup, 22 prill 2021 – Zhurnal.mk – Gjendja me virusin është duke u qetësuar, kurba epidemiologjike është në rënie, ndërsa këtë e shohim sipas numrit të rasteve të sapodiagostikuara, tash e më shumë ditë me radhë po zvogëlohen numrat, shkroi në profilin e tij në Fejsbuk ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, pas takimit të rregullt të mëngjesit me drejtorët e qendrave për Kovid.

Në takim është analizuar gjendja me Kovid-19 në 24 orët e kaluara. Sipas ministrit Filipçe, është duke u zvogëluar presioni mbi spitalet edhe pse nuk janë liruar tërësisht një numër i madh repartesh.

“Është duke u zvogëluar presioni mbi spitalet edhe pse nuk janë liruar tërësisht një numër i madh i reparteve, pasi karakteristikë për këtë valë është përkeqësimi tek pacientët të jetë pak më vonë dhe që këtu cikli i lirimit të kapaciteteve spitalore vjen 2-3 javë më vonë”, shkruan Filipçe në Fejsbuk.

Ai ju bëri apel qytetarëve për kujdes maksimal edhe gjatë periudhës që na pret.

Postime të ngjashme

Vetoja bullgare mund të shkaktoj krizë politike në vend

R Zh

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

Zoran Zaev: Kufiri me Greqinë hapet nesër

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...