Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Vera Ora me mesazh motivues në muajin e ndërgjegjësimit: Bukuroshet e mia, ju lutem bëni kontrollet dhe ju burra përkrahini ato

Nëna e këngëtares shqiptare e famë botërore, Rita Ora, Vera Sahatçiu-Ora, ka qenë shpesh herë temë e mediave të huaja për historinë e saj të suksesit.

Ajo vite më parë është përballur me sëmundjen e kancerit në gji, ku falë diagnostikimit të hershëm dhe kurajës kishte arritur që ta tejkalonte këtë sfidë, me të cilën përballen shumë gra anë e kënd globit.

Me rastin e muajit tetor, që në botë njihet si muaji i ndërgjegjësimit me gratë e prekura nga kanceri i gjirit, nëna e yllit të famshëm ka shfrytëzuar ndikimin e saj në rrjetet sociale, për t’iu dhënë të gjitha grave një mesazh motivues.

Ajo publikoi në rrjetin social Instagram një fotografi krah bashkëshortit të aj, Besnikut, në mbishkrimin e së cilës ua kujtoi të gjitha grave që të kryejnë me rregull kontrollet mjekësore dhe të kujdesen për shëndetin e tyre.

“Bukuroshet e mija të dashura, është muaji për të bërë kontrollat kryesore të jetës suaj, lufto kundër kancerit të gjirit. Mos hezito, shko për kontroll të lutem! E ju o burra/partnerë, ndihmoni dhe suportoni femrat e juaja se sëmundja afekton të gjithë të afërmit tuaj”, ka shkruar Vera Ora në Instagram.

Aty nuk ka munguar edhe një koment i vajzës së tyre, super yllit Rita Ora, e cila ka shkruar “I dua prindërit e mi”.

Në një intervistë ekskluzive për Telegrafin të dhënë një vit më parë, Vera Ora, rrëfeu për betejën e saj me kancerin e gjirit dhe mënyrën se si arriti te fitorja e shumë dëshiruar.

Rita dhe familja e saj u shpërngulën nga Kosova në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 1991, kur këngëtarja tani me renome botërore ishte vetëm njëvjeçare në atë kohë.

Postime të ngjashme

Vjen kënga kushtuar vendlindjes nga artisti Gjekë Dushaj

T E

Ditë zie për Flori Mumajesin, humb njeriun e afërt

S.B.

Anxhela Peristeri dhe Edona Llalloshi bëjnë ‘’xing’’ me veshjen e njëjtë

S.B.

Ardit Gjebrea fiton “betejën” me Covid-19, ja gjendja e tij shëndetësore

S.B.

Aktori i njohur francez, Depardieu po përballet me akuza për përdhunim

S.B.

Travis Scott: Vajza është frymëzimi më i madh në jetën time

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...