Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

nga Redaksia

Milani ka një listë të gjatë paqartësish në këtë verë, më së paku trajneri i tyre i ri, me një numër lojtarësh që mund të largohen.

Kuqezinjtë e gjejnë veten në një gjendje të fluksit në fund të sezonit 2023/24, duke kërkuar ende një trajner të ri për të zëvendësuar Stefano Piolin, periudha pesëvjeçare e të cilit është vetëm disa javë larg përfundimit.

Pavarësisht sigurimit të vendit të dytë në Serie A, zhgënjimi ende mbretëron në Milano dhe tifozët presin ndryshime në verë, duke shpresuar të shohin përforcime që vijnë nga tregu i transferimeve. Ndërsa ka disa siguri, dyshimet ende mbulojnë shumë në skuadër.

Pasiguritë e Milanit

Sipas Gazzetta dello Sport, Milani ka të paktën tre siguri në ekipin e tyre të parë që shkon në verë – Rafael Leao, Christian Pulisic dhe Ruben Loftus-Cheek. Për pjesën tjetër, asgjë nuk mund të konfirmohet.

Mike Maignan nuk është më afër rinovimit të kontratës së tij me klubin, duke lënë pak më shumë se dy vjet nga kontrata e tij, dhe gjërat janë të ngjashme për Theo Hernandez, i cili mund të shitet për të gjeneruar burime si Sandro Tonali vitin e kaluar.

Një pjesë e vogël me siguri do të largohen, duke përfshirë Simon Kjaer dhe Olivier Giroud, ndërsa të tjerë ka të ngjarë të mbeten në skuadër, si Tijjani Reijnders, Yunus Musah, Noah Okafor dhe Samuel Chukwueze.

Malick Thiaw dhe Fikayo Tomori kanë zhgënjyer të dy këtë sezon, ashtu si edhe Yacine Adli, duke e lënë të hapur derën për verën. 

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

@2009-2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More