Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Vërshimet, bllokohet rruga Sllatinë-Prishtinë

Shtëpi banimi, lokale afariste e rrugë në disa pjesë të Kosovës u vërshuan nga reshjet e shiut që kanë rënë pa ndërprerë gjatë këtyre ditëve.

Edhe gjatë së martës qytetarët po ballafaqohen me probleme në disa rrugë të vendit.

Shkak i ujit, është bllokuar edhe rruga Sllatinë-Vragoli-Prishtinë, e ku janë krijuar edhe kolona të gjata.

E bllokuar është edhe rruga që të shpien nga Fushë Kosova për në Vragoli.

Postime të ngjashme

Glauk Konjufca: Përpilimi i padisë për gjenocid kundër Serbisë do të merr kohë

N E

Prokuroria Themelore në Prishtinë nis hetim për “Zbulimin e fshehtësisë zyrtare”

N E

Haxhiu: Sigurimi i vaksinave është top prioritet i qeverisë

N E

Një person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur në Mitrovicë

N E

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...