Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Versioni kinez i S-Class duket si Rolls-Royce dhe kushton sa rreth një e treta e modeleve luksoze

Hongqi vitin e kaluar prezantoi modelin më prestigjioz, i cili tërheq vëmendjen me pamjen e tij, luksin, por edhe çmimin.

Kanali YouTube i Wheelsboy sjell një përmbledhje të hollësishme të limuzinës kineze.

Makina Hongqi H9 shpesh nga disa shihet si S-Class në edicionin Maybach për shkak të ngjyrës dhe siluetës së tij, dhe disa e shohin si Rolls-Royce, transmeton Telegrafi.

Dhe në të dy krahasimet duket se është e saktë. Sepse, Giles Taylor, ish-shefi i dizajnit në Rolls-Royce, ka punuar për Hongqi që nga viti 2018.

Një tjetër gjë e rëndësishme. Dhe ndërsa paraardhësit e tij kishin probleme me ndërtimin, ky model lë përshtypjen e një makine komplekse me cilësi të mirë.

Në kabinë ekziston një ofertë e madhe hapësire, dhe me versione të pajisura mirë, luks i pastër në formën e sediljeve të pasme masazhi, ftohës, ekrane shtesë, etj.

Kjo makinë kushton rreth 45,000 dollarë në Kinë, që është rreth një e treta e çmimit të modeleve luksoze.

Dhe oferta përfshin motor 2.0 turbo benzinë ​​me mbi 250 kuaj fuqi në versionin bazë të kombinuar me një transmetim me 7 shpejtësi.

Postime të ngjashme

Me këmishë nate dhe e pa grimuar, Dua Lipa iu thotë “mirëmëngjesi” fansave me poza ku vë në pah dukjen e saj natyrale

S.B.

Dua Lipa sërish pjesë e reklamës së parfumit “Libre”

S.B.

Madonna e ka blerë shtëpi 19.3 milionë dollarësh nga The Weeknd

S.B.

Kanye West dhe Kim Kardashian kërkojnë të dy kujdestarinë e përbashkët në divorc

S.B.

Bebe Rexha shënon një tjetër sukses të madh, kënga e saj “Meant to be” arrin një miliard dëgjime në Spotify

S.B.

Të famshmit nga estrada shqiptare urojnë Muajin e Shenjtë të Ramazanit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...