Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Vesa Luma kujton takimin me Ismail Kadarenë, i uron ditëlindjen e 85-të shkrimtarit të njohur

Shkrimtari i mirënjohur shqiptar, Ismail Kadare, feston sot (e premte) ditëlindjen e tij të 85-të.

Me këtë rast, mirënjohja dhe urimet për të janë të shumta në rrjetet sociale, nga shumë prej figurave publike.

Këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Luma, e cila jeton dhe vepron në Zelandë të Re, ka kujtuar përmes disa fotografive takimin me të madhin Kadare 11 vite më parë.

Ajo ishte takuar me shkrimtarin e njohur në Londër në vitin 2020, ku Kadare i kishte dhënë asaj një libër me autograf.

“Urime ditëlindja e 85-të”, ka shkruar këngëtarja nga Prishtina në një fotografi të publikuar në InstaStory, ku shfaqej krah shkrimtarit të njohur.

Megjithëse jeton jashtë vendit, Vesa është shumë e azhurnuar me ngjarjet që ndodhin në vend dhe ruan një raport të afërt me një pjesë të mirë të figurave publike.

Postime të ngjashme

U largua nga ‘Portokallia’, Lei Kraja tregon arsyet

D V

I shkroi gabimisht në Instagram, Shkurte Gashi zbulon se si nisi lidhja e dashurisë me Albert Limanin

D V

Erkand Qerimaj del i pari në baterinë B me 338 kilogramëve në dygarësh për peshën 81 kilogramë

D V

A e ngacmojnë vajzat Ledrin? Kjo është përgjigjja epike e Sarës

D V

Zaimina Vasjari la anash muzikën emërohet në postin e rëndësishëm të sektorit publik

D V

“Kiss my A**”, Vesa Smolica pozon me të pasme të kthyera nga kamera

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...