Vështirësi kalimi në ‘Rrugën e Kombit’ pas rrëshqitjes së dheut

Makinat kanë arritur të kalojnë me vështirësi në autostradën Shqipëri-Kosovë të hënën pasi reshjet e dendura të shiut shkaktuan rrëshqitje të dheut dhe gurëve.

 

Vështirësi e kalimit të mjeteve u raportua dhe përgjatë rrugës Kukës-Tunel i Kalimashit.

Dheu dhe gurët duket se kanë rrëshqitur nga të dy anët e rrugës, duke shkaktuar vonesë në udhëtimin e qytetarëve.

E njohur ndryshe si “Rruga e Kombit” autostrada prej 170 kilometra përdoret nga mijëra makina që udhëtojnë përgjatë dy anëve të kufirit.

Related posts

Përmirësimi i klimës së biznesit, Soreca takim me ministren Ibrahimaj

D V

Dy të moshuar i japin fund jetës, gjenden të varur në Shqipëri

D V

Temperatura deri në 43 gradë; Ja kur pritet të largohet i nxehti Afrikan

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More