Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Vetëizolim i obligueshëm deri në marrjen e rezultatit nga testimi, në të kundërt dënim prej 50 eurosh

Zhurnal Ads

Shkup, 29 tetor, zhurnal.mk – Vetëizolimi është i obligueshëm gjatë testimit për Kovid-19 nga caktimi i testit ose nga vetë testimi, e deri në marrjen e rezultatit. Nëse rezultati është pozitiv vetëizolimi vazhdon, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Kjo parashihet me ndryshimet e reja të Ligjit për mbrojtjen e popullatës nga sëmundje infektuese që mbrëmë i miratoi Kuvendi.

Për shkelësit e këtij neni të Ligjit është paraparë dënim prej 50 euro, informojnë nga Ministria.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Syri i Gjarprit”, 22 të pandehurit lirohen nga akuza

E.E.

Xhaferi: Kompanitë energjetike duan t’i njollosin organizatorët e protestave për shtrenjtimin e energjisë elektrike

R ZH

Koment / “Protestat masive, rrezik nga Covid-19 për qytetarët”

R ZH

Gostivar, privohen nga liria 3 persona për shitje të kokainës

T E

Bytyqi dhe Bekteshi: Siguruam mbështetje për zejtarët në kohë të krizës

Z H

Mbyllet një lokal në Tetovë, 29 persona kanë qenë brenda jashtë orarit të lejuar

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...