Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Vetëm 19,3% e të prekurve me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut janë hospitalizuar

Shkup, 4 shtator, zhurnal.mk – Informacionet e publikuara nga Instituti për Shëndet Publik në Maqedoni thonë se deri më 30 gusht, 19,3% e të prekurve me COVID-19 janë hospitalizuar kurse pjesa tjetër janë shëruar në kushte shtëpiake.

“Nga rastet e prekura me COVID-19 vetëm 19,3% janë hospitalizuar apo (janë duke) në kushte spitalore kurse tjerët janë shëruar në shtëpi me simptome të lehta apo pa simptome me pasqyrë më të lehtë të sëmundjes” shkruhet në raportin e ISHP-së.

Përndryshe, numri i rasteve aktive në Maqedoni është 2191 raste, 606 kanë vdekur kurse numri i përgjithshëm i të shëruarve deri tani ka arritur në 11965. Gjithësejt të prekur nga COVID-19 deri tani ka pasu 14762.

Postime të ngjashme

Eurodeputetët drejtuar Shkupit dhe Sofies, largohuni nga debatet historike

N E

Analizë – Drejtësia në RMV-të / Funksionarët amnistohen të tjerët dënohen!

R Zh

Mund të vazhdohet ora policore

N E

Spasovski: Hetimi për rastin “Sozia” do të zgjerohet

N E

Vuçiq emëron Nevena Jovanoviq si ambasadore të Serbisë në Maqedoninë e Veriut

N E

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...