Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Vetëm 25 raste të reja me Covid në Maqedoni, kanë vdekur 16 pacientë

Shkup, 10 maj – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 1016 testime, ndërsa janë regjistruar vetëm 25 raste të reja, informon Zhurnal.

Sipas komunave, në Shkup janë regjistruar 15 raste të reja, në Kumanovë 4 ndërsa vetëm nga një rast në Tetovë, Prilep, Gostivar, Kërçovë, Berovë dhe Vinicë.

Kanë ndëruar jetë 16 pacientë. Bëhet fjalë për 6 pacientë nga Shkupi të moshës 61, 65, 71, 74, 76 dhe 80 vjeç. 2 nga Tetova – 69 dhe 82 vjeç. Dhe nga një pacient nga Manastiri (85), nga Ohri (79), Kumanova (55), Kavadari (83), Gostivari (77), Kërçova (72), Radovishi (62) dhe Dellçeva (72).

Janë shëruar gjithsej 408 pacientë.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve deri sot shënon 154051, i të shëruarve 138370, i rasteve të vdekjes 5109 ndërsa rastet aktive janë 10572.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Vendkalimi kufitar “Bogorodicë” i hapur për komunikacion

D V

FOTO/Vulin solli helikopterët serbë, filluan shuarjen e zjarrit në Staro Nagoriçan

D V

Tërmet i vogël në rajonin e Strumicës

D V

Ilire Dauti: Pse Ministria e Transportit zvarrit dokumentacionin për ujin në Pallçishtë

D V

MASH: Pagat e mësimdhënësve për katër vjet u rritën me mbi 2.000 denarë

D V

Zjarri në “Bogorodicë”, digjet një automjet policie dhe kazerma e Ushtrisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...