Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Vetëm 63 persona mund të zotërojnë një jaht Lamborghini që kushton 3.4 milionë dollarë

Nëse keni parë ndonjëherë një Lamborghini dhe keni thënë se kjo në të vërtetë do të ishte më mirë si një varkë, atëherë jeni me fat.

Njihuni me Tecnomar Lamborghini 63, një projekt i përbashkët midis Automobili Lamborghini dhe kompanisë së jahteve The Italian Sea Group.

Frymëzuar nga hiper makina Lamborghini Sián FKP 37, jahti me edicion të kufizuar është emëruar për vitin e themelimit të Lamborghini 1963, sipas një njoftimi për shtyp të kompanisë, transmeton Telegrafi.

Ndërtimi me fibra karboni i Tecnomar e bën atë në mënyrë që jahti të jetë në klasifikimin e anijeve “ultra të lehta”.

Ajo peshon 24 tonë, është e gjatë rreth 20 metra, dhe mundësohet nga dy motorë V12, secili duke bërë 2,000 kuaj fuqi.

Jahti ka një çmim prej 3 milionë eurove, ose afërsisht 3.4 milion dollarë.

Vetëm 63 jahte të tilla do të bëhen dhe do të jenë në dispozicion duke filluar nga ky vit.

“63” në emrin e tij i referohet 1963, viti kur Lamborghini u krijua.

Mundësuar nga dy motorë V12, jahti prodhon një prodhim të kombinuar të pretenduar prej 4,000 kuaj fuqi. Paneli i instrumenteve është i ngjashëm me kabinën e makinës.

Postime të ngjashme

Land Rover V8 Defender, nga vera në shitje për 100 mijë dollarë

S.B.

Koncepti i Lamborghini Matadaor Hypercar, elemente nga e kaluara dhe e tashmja

S.B.

Një veturë elektrike që kushton 4500 dollarë

S.B.

Volkswageni shënon 45-vjetorin e Golf GTI me një version special

S.B.

Jaguar Land Rover do të zvogëlojë kapacitetin prodhues me 25% për pesë vjet

S.B.

Huawei ka në plan të prodhojë vetura elektrike dhe e para mund të mbërrijë këtë vit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...