Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Vetëm 83 raste të reja me Covid në Maqedoni, vdesin 11 pacientë

Shkup, 28 dhjetor – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 700 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar vetëm 83 raste të reja pozitive, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, më teprë se gjysma janë regjistruar vetëm në Shkup (44), më tej në Kumanovë 3, në Dibër 2, në Shtip 5, në Prilep 6, në Tetovë 3, në Veles 4, në Manastir 5, në Kavadar 1, në Gostivar 1, në Strumicë 2, Kriva Pallankë 1, në Dellçevë 1, në Kratovë 1, në Resnje 1 dhe Negotinë 3.

Ndërkohë kanë ndëruar jetë 11 pacientë. Bëhet fjalë për dy pacientë të moshës 85 dhe 75 nga Shkupi, një pacient 62 vjeç nga Velesi, dy nga Manastiri (64 dhe 74 vjeç), një 71 vjeçar nga Kavadari, një 85 vjeçar nga Gostivari, nga Bogdanci një 64 vjeçar, një pacient gna Strumica (58 vjeçar), një 61 vjeçar nga Kriva Pallanka dhe një 70 vjeçar nga Radovishi.

Nga ana tjetër janë shëruar 419 pacientë.

Deri tani në vend janë kryer 394329 testime. Prej tyre 81804 kanë rezultuar pozitiv. Të shëruar janë 59650, të vdekur 2456, ndërsa rastet aktive 19698.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Zendeli: Problemi qëndron te BDI-ja e jo te shumica qeveritare

Z H

Lençe Ristovska e kënaqur me 12 vitet burg për Mijallkovin

D J

Filipçe: Kriza me Kovid-19 e tregoi rëndësinë e terapisë inovative për pacientët me sëmundje të rralla

D J

“Eko Guerilla” në letrën drejtuar kryeministrit kërkon përgjigje në lidhje me dëmet e ujit të pijshëm për shkak të ndërtimit të hidrocentraleve

D J

Shilegov: Kemi rezultate dukshëm më të mira me cilësinë e ajrit

D J

Carovska: Punojmë në zgjodhje të re ligjore për konfirmim më bashkëkohor të materialeve në arsim

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...