Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Vetëm gazetarët e vaksinuar do të mund të mbulojnë seancat parlamentare

Shkup, 8 qershor – Zhurnal – Pak gazetarë dhe kameramanë mundën sot të ndjekin seancën e Kuvendit nga galeria e sallës “Maqedonia”, në të cilën sot u rikthzen deputetët, dhe kjo nga shkaku se ekipeve të gazetarëve u kërkohej të tregonin një vërtetim se ishin imunizuar me dy doza të vaksinës.

Nga shkaku i kësaj kërkese, shumica e gazetarëve ndoqën seancën nga qendra për shtyp në Parlament.

Ndryshe, sot, pas tetë muajsh, deputetët u kthyen në sallën e madhe në Kuvend ku dhe mbajtën seancën e radhës.. Për shkak të pandemisë së koronavirusit, seancat plenare u mbajtën në sallën e Kristaltë ku nuk kishte vend për mediat si dhe nuk kishte mundësi për votim elektronik.

Kuvendi informon se protokolli për të marrë pjesë në seancën plenare u dërgua u është dërguar mediave më 5 qershor.

Postime të ngjashme

MSH: Dozën e parë të vaksinës e kanë marë 31% e banorëve mbi 18 vjeç

Z H

Zaev falenderon zjarrfikësit për përkushtimin dhe njofton për ardhjen e 4 helikopterëve ndihmë nga Serbia

Z H

Të falimentuarit në afat prej 30 ditëve të paraqiten në Agjencinë për Punësim

Z H

Komuna Çair dhe zjarrfikësit “Bajram Miftari” në ndihmë në Nagoriçan të Vjetër

Z H

Radev-Pendarovski: Edhe Bullgaria ka probleme me zjarret por do të dërgojnë mjete zjarrfikëse në RMV

Z H

Zjarret në Maqedoni/ Shekerinska njofton për ndihmë nga Sllovenia

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...