Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Vetëm Kia mund të kërcejë kështu

Kia vazhdimisht prodhon makina me performancë të lartë dhe tani ka një model të ri.

New Optima ka mbërritur në treg dhe ajo duket se bën një performancë të jashtëzakonshme që asnjë makinë duket se nuk mund t’a bëjë, transmeton Telegrafi.

Ajo tani quhet K5.

Kompania bëri një video promovuese përkatëse në të cilën mund të shohim një kërcim fantastik dhe kthim rreth boshtit vertikal.

Kërcimi jashtëzakonisht tërheqës është pjesë e videos promovuese për çmimet e kësaj makine.

Generated by pixel @ 2020-09-21T23:40:54.887232

Kia Optima (K5) i ri ka një motor të madh dhe të fuqishëm. Motori i saj është 2.5 ​​me katër cilindra që zhvillon 216 kuaj fuqi.

Kjo makinë shpejtësinë nga 0 në 100 km / orë e arrin në 5.9 sekonda.

Postime të ngjashme

Opel Astra i ri po vjen në fund të vitit

Dafina Vidishiqi

Edhe sa mund të vazhdoni vozitjen, nëse drita në tabelën e kontrollit të veturës tregon se po ju mbaron vaji?

Dafina Vidishiqi

Vetura unike e gatshme t’i dorëzohet pronarit, Bugatti La Voiture Noire u shit për 16.7 milionë euro

Dafina Vidishiqi

Toyota zhvendos prodhimin në Republikën Çeke

Lea Muslija

BMW E28 Alpina B9 nga viti 1983 del në shitje për 35 mijë euro

Lea Muslija

Audi RS Johann Abt Signature Edition, vjen me motor tejet të fuqishëm që zhvillon shpejtësi marramendëse

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...