Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Veteranët e UÇK-së thonë se po përcillen nga disa persona

Zhurnal Ads

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dega në Drenas, ka reaguar lidhur me përcjelljet që po u bëhen përfaqësuesve të OVL-UÇK-së, siç thonë nga individë të panjohur.

OVL-UÇK, dega në Drenas, ka theksuar se tashmë dihet për luftën e pastër të UÇK-së, derisa ka shtuar asnjëherë nuk janë fshehur e që një gjë të tillë nuk do ta bëjnë as tash. Në reagim thuhet se të tjerë janë ata që duhet të fshihen, “sepse një ditë do t’i mallkojë historia”.

“Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së dega Drenas, reagon në lidhje me përcjelljet, vëzhgimi që po iu bëhet përfaqësuesve të Organizatave të Luftës së UÇK-së, nga individ të panjohur. Për luftën e pastër që ka zhvilluar Ushtria Çlirimtare e Kosovës tashmë dihet. Ne asnjëherë nuk jemi fshehur, dhe as tash nuk do të fshihemi, janë të tjerë ata që duhet të fshihen sepse një ditë do t’i mallkoj historia”, thuhet në reagimin e OVL, dega në Drenas.

Zhurnal Ads

Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Aksioni për kazinotë në Karaçevë, Veliu njofton ministrat: Mund të ketë vazhdim të aksionit

admin

Situata në Kosovë/ 12 mijë e 774 raste aktive me COVID-19

S.B.

Fillon testimi për koronavirus i mësimdhënësve në Kosovë

admin

Aksident në magjistralen Prishtinë-Podujevë

S.B.

Policia e Kosovës për 24 orë arreston 19 persona

admin

A do të ketë valë të re të Covid-19 në Kosovë?

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...