Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Vettingu konfirmon në detyrë drejtorin e SHÇBA-së

Konfirmohet në detyrë drejtori i SHÇBA-së, Muhamet Rrumbullaku.

Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit arriti në konkluzionin se subjekti ka plotësuar saktë formularin për pastërtinë e figurës, teksa e sheh të përshtatshëm për vijimin e punës.

Rrumbullaku  iu nënshtrua dje procesit të Vettingut në Polici, për të dhënë shpjegime mbi një foto të publikuar në internet ku shfaqet ai me Arben Frrokun, i akuzuar për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj në 2013-n.

Rrumbullaku tha se fotografia është bërë në vitin 2011, dhe pretendoi se ka qenë me kolegët dhe më pas ka ardhur Frroku. Ai deklaroi se ngjarjet në fjalë kanë ndodhur pas fotos.

Postime të ngjashme

Rama zgjohet mes alpeve shqiptare: Mirmëngjes! (VIDEO)

Lea Muslija

Sot hapen kufijtë Shqipëri-Greqi

Lea Muslija

“Asnjë rast me COVID në Tiranë”, Manasterliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Dafina Vidishiqi

Vetëm tri raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Ndihmës Sekretari i Shtetit Reeker do të vizitojë Italinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

Paralajmërim për të shkarkuarit nga vetingu: “Do të hetoheni dhe do t’ju sekuestrohet pasuria”

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...