Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Vettingu konfirmon në detyrë gjyqtaren e GJKKO, shqyrtoi çështjen ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë Flora Hajredinaj, gjyqtare në Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar.

Trupa Gjykuese përbëhej nga Brunilda Bekteshi, Firdes Shuli dhe Olsi Komici.

Në senacën dëgjimore të mbajtur me 7 tetor, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ngriti dyshime për mundësitë financiare të gjyqtares së Gjykatës së Posaçme, Flora Hajredinaj dhe vjehrrit të saj për një dhuratë prej 40 mijë eurosh, ndërkohë që në seancë u debatua edhe mbi dy qëndrime të ndryshme të DSIK.

Ndërsa gjyqtarja Flora Hajredinaj u shpreh se shpresonte që trupi gjykues të kishte krijuar bindjen për vlerësim pozitiv të saj në të tri kriteret dhe kërkoi konfirmin në detyrë.

Hajredinaj ka qenë edhe anëtare trupës gjykuese për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

Postime të ngjashme

Greqia kufizon më shumë lëvizjet në Kakavijë në periudhën 1-15 Mars

T E

Manastirliu: Të hënën dërgesa e radhës nga Pfizer, brenda 10 ditëshit të parë të marsit vijnë vaksinat e para nga Covax

S.B.

“Urgjent të rimbursohen ilaçet për COVID”/ Meta-Ramës: Lëri dokrrat, trego planin e vaksinimit

S.B.

Berat/ Rama flet për Bashën e Kryemadhin: Është kukull në duart e ‘gogolit’, me ‘mamadhinë’ tek dera, nuk është alternativë

S.B.

Basha takim me të rinjtë: Do të fitojmë për një të ardhme më të mirë

S.B.

“Kujdes nga mashtruesit e vizave”, ambasada amerikane paralajmëron shqiptarët

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...