Auto

Vetura e Pagani-t thyen një rekord të ri në shpejtësi

Ndonëse nuk synonte të thyejë rekorde të reja, përformanca fenomenale e tij tejkaloi të gjitha pritjet, shkruan CarBuzz, transmeton lajmi.net.

Gjatë testimit, performanca e lartë e Huayra Roadster BC kreu një xhiro në kohë prej dy minutash dhe 23.081 sekondash, duke vendosur një rekord të ri në qark për makinat rrugore të homologuara globalisht.

Fuqizimi i Huayra Roadster BC vjen nga një motor të tipit V12 6.0-litërsh turbo me karburant 612 litra me burim AMG që prodhon një fuqi kolosale  prej 791 kuaj fuqish. /Lajmi.net/

Postime të ngjashme

Modeli BMW i4 M konfirmohet zyrtarisht se do të zbulohet në vitin 2021

admin

BMW-ja rikthen 26 mijë vetura hibride nën dyshimet për defekte në bateri

admin

Vetura që zakonisht i zvogëlohen kilometrat e kaluara

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...