Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Vetura u la për herë të parë pas 44 vjetësh

Klasiku japonez është fshehur për 44 vjet.

Datsun 280Z është një veturë e njohur japoneze dhe ekspertëve të Nju Jorkut u është dhënë detyra të përpiqen të rikthejnë atë që është lënë pas dore për dekada, transmeton Telegrafi.

Historia e këtij Datsun është interesante. Kur u ble, ajo u drejtua nga Filadelfia për në Nju Jork, dhe pronari i atëhershëm vuri re një dëmtim në krahun e djathtë përpara.

Makina nuk ishte përdorur që atëherë dhe ajo kishte qëndruar në garazh ashtu pa u larë asnjëherë.

Ai qëndroi atje për plot 44 vjet.

Postime të ngjashme

Nissani do të sjellë veturat e reja elektrike në fillim të 2030-s

S.B.

Është koha për Audi A8 të ri

S.B.

Thyhet rekordi – McLaren, shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë e arrin për vetëm 2.1 sekonda

S.B.

Pasojat e krizës, kërkesa për makina të kuqe ka rënë ndjeshëm

S.B.

Del në ankand “vetura e Batmanit”

S.B.

Mercedes u kërkoi falje klientëve të S-Class, shkak defekti teknik në veturë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...