Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Veturat më të famshme në Amerikë

“iSeeCars” ka publikuar një studim përmes së cilit ka treguar veturën më të famshme në tregun amerikan për vitin 2020. Këtë e ka bërë duke u nisur nga shitjet e 12.9 milionë veturave.

Vetura më e famshme e këtij viti doli të ishte Ford F-150. Shumica ishin vetura të larta e të mëdha.

1. Ford F-150

2. Chevrolet Silverado 1500

3. Toyota RAV4

4. Honda CR-V

5. Ram Pickup 1500

6. Hyundai Tucson

7. Honda Civic

8. Toyota Camry

9. Chevrolet Equinox

10. Toyota Tacoma

Postime të ngjashme

Volkswageni paralajmëron modelin e ri me të cilin do të vendosë standarde të reja

S.B.

Teslas i bie vlera

S.B.

Rënie e shitjes së automjeteve të reja për 33 për qind

R Zh

Gjithnjë e më shumë po vidhen pasqyrat e veturave, hajnat po e përdorin teknologjinë e avancuar të tyre

S.B.

Tesla do blejë nikel nga minierat e Kaledonisë së Re

S.B.

Fiat-Chrysleri dhe PSA-ja shënuan fitime në “vitin pandemik”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...