Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Veturat më të shpejta sportive në treg

Zhurnal Ads

Sistemi AWD (me katër rrota), sigurisht që bën një veturë më stabile dhe më të shpejtë.

Njerëzit vozisin vetura me katër rrota, dhe për këtë arsye prodhuesit i referohen si sistemi AWD.

Prodhues të ndryshëm veturash, ndër vite kanë konkurruar mes vete se kush e ka veturën më të shpejtë. Me rritjen e industrisë në dekadat e fundit, janë krijuar shumë vetura të reja me ç’rast edhe u janë përmirësuar perfomancat.

Më poshtë, gjeni disa nga veturat më të shpejta sportive në histori, të cilat janë në treg gjatë vitit 2020.

Acura NSX 191 km/h

Image

Mercedes-AMG GT 195 km/h

Image

Nissan GT-R N ismo 205 km/h

Image

Audi R8 Coupe Performance Quattro 205 km/h

Image

Porsche 911 Turbo S 205 km/h

Image

Ferrari SF90 Stradale 211 km/h

Image

NIO EP9 217 km/h

Image

Lamborghini Aventador SVJ LP770-4 2019 km/h

Image

Bugatti Chiron 261 km/h

Image

Bugatti Divo 261 km/h

Zhurnal Ads
Image
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Toyota ankohet se Brexiti mund t’i shkaktojë dëme të mëdha financiare

S.B.

Nga sot BE forcon regjimin e kontrollit të llojit të automjeteve

admin

Kamerës që nuk i ikë asgjë, ajo regjistron edhe targat e një makine nga një distancë prej 1500 metrash

S.B.

Një skenë që nuk shihet shpesh – aksident që kushton çerek milion euro: Rolls-Royce përplaset me një Lamborghini

admin

Garë me super klasë: Tesla kundër Porsche dhe Lamborghini

S.B.

BMW-ja tërheq 145.000 makina për shkak të rrezikut nga zjarri

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...