Agjencia Zhurnal.mk

Veturën që e kërkon Çulev nga Pendarovski e ka përdorur edhe Ivanovi

Shkup, 13 janar, zhurnal.mk – Veturën që e ka përdorur kryetari Stevo Pendarovski, kurse ministri teknik i MPB-së, Naqe Çulev e ka kërkuar ta kthejë në MPB, ka qenë në kabinetin e kryetarit që kur Gjorge Ivanov ishte në funksion, njofton ‘A1on’.

Pendarovski prej se ka ardhur në funksion nuk ka kërkuar automjet shtresë dhe gjithashtu as MPB nuk i ka dhënë automjet për përdorin.

Nëse janë të sakta deklarimet e ministrit Çulev se veturat e MPB-së janë përdorur për qëllime private, atëherë keqpërdorim ka bërë edhe ish-presidenti Gjorge Ivanov.

Sipas telegramit të ministrit Çulev, Pendarovski duhet të kthejë një veturë nga 35 veturat e MPB-së nëpër institucionet tjera.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...