Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

VIDEO/ Basha: Ndërkohë shqiptarët luftojnë për jetën, prioritet i qeverisë janë tenderat sekret

Kryedemokrati Basha ka publikuar një video kue akuzon Kryeminstrin Rama se ka falimentuar shëndetësinë dhe se kërcënimi i shëndetit të shqiptarëve është ai. Kjo sepse e ka lënë vendin me numrin më të ulët të mjekëve.

Statusi i plotë i Lulëzim Bashës

“Papërgjegjshmëria kriminale e Edi Ramës, ka çuar në kolaps shëndetësinë, ka dëbuar mjekët, ka lënë shqiptarët në mëshirë të fatit.

Zgjidhja emergjente është rritja e numrit të testimeve, rimbursimi i plotë për marrjen e mjekimit ambulator kundër COVID-19, mbështetja financiare e mjekëve dhe infermierëve dhe shtimi i numrit të tyre.

Çdo lek duhet të shkojë për shqiptarët dhe jo në xhepat e pushtetarëve.” shkruan Basha.

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...