Agjencia Zhurnal.mk
Bota

VIDEO/ Gafë në takim, Erdogan dhe Michel zënë karriget, Ursula von der Leyen ngelet në këmbë

Një gafë ka ndodhur në takimin mes krerëve të BE dhe Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan.

Në momentin kur të gjithë do të uleshin në vende, Erdogan dhe Presidenti i Këshillit Europian u ulën në karrige, por Presidentja e K, Ursula von der Leyen ngeli në këmbë.

Gjithsesi me një zgjidhje të shpejtë ajo u ul në kolltukun e gjerë anash, teksa përballe kishte ministrin e jashtëm të  Turqisë.

Mediat e huaja e kanë konsideruar këtë detaj si të turpshëm për Von der Leyen e cila duket si e mënjanuar.

Postime të ngjashme

BE humb betejën ligjore ndaj kompanisë AstraZeneca për furnizimin me vaksina

Dafina Vidishiqi

Udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar do të duhet të hyjnë në karantinë me të mbërritur në Itali

Dafina Vidishiqi

Guterres riemërohet Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së

Dafina Vidishiqi

Minatorët gjejnë diamant në Botsvana, mund të jetë i treti më i madh në botë

Dafina Vidishiqi

ANALIZA/ Aromë détente – Amerika dhe Rusia kthehen në diplomacinë tradicionale të fuqisë së madhe

Bekim Laçi

Rekord infektimesh në Moske, 9 mijë raste në 24 orë

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...