Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Video/ Momente tmerri pas tërmetit në Kroaci, si e përjetuan qytetarët

Një tërmeti fuqishëm me magnitudë 6.3 të shkallës Rihter ka tronditur mesditën e sotme Kroacinë. Siç shihet dhe nga videot e publikuara në mediat sociale, tërmeti ka lënë pas ndërtesa të rrënuara dhe ka shkaktuar shumë dëme.

Lëkundjet janë ndjerë në shumë qytete, por deri tani nuk është raportuar për viktima.

Tërmeti nuk ka kursyer as median, pasi një gazetare ka qenë duke raportuar teksa lëkundjet kanë shkaktuar panik.

Në një video të publikuar në mediat sociale shihet se tërmeti është ndjerë dhe në Parlamentin e Sllovenisë dhe ka shkaktuar panik tek deputetët që ishin në sallë.

Postime të ngjashme

Gjermania reagon ndaj kritikave dhe ndryshon radhën e vaksinimit

T E

Islanda përgatitet për një shpërthim të mundshëm pranë Reikjavikut

T E

Navalny lajmërohet nga burgu: Gjithçka në rregull me mua

T E

Armenia përballet me tensione politike dhe plagët e luftës

T E

Dyshime për sulm terrorist në Suedi/ 8 persona të plagosur me thikë

T E

Së paku 33 të vdekur në protestat në Birmani

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...