Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Video nga ishulli grek Samos, rrëshqitje dheu e cunami pas tërmetit shkatërrimtar

Një video tronditëse në të cilën shihet rrëshqitje e dheut në ishullin grek Samos menjëherë pas tërmetit me magnitudë 6.7 Rihter u publikua nga një banor i ishullit.

Tërmeti tronditi pothuajse të gjithë Greqinë, ndërsa siç shihni në videon më poshtë, një rrëshqitje e dheut ndodhi në zonën e Avlakia të ishullit.

https://streamable.com/e/f0uru1

Nga tërmeti, një copë e madhe shkëmbi u shkëput dhe përfundoi në det fatmirësisht pa pasoja në njerëz.

Video më poshtë është nga ishulli grek Samos, ku siç duket deti ka dalë në tokë pas tërmetit.

https://youtube.com/watch?v=g74_2ojH24o%3Fenablejsapi%3D1%26autoplay%3D0%26cc_load_policy%3D0%26iv_load_policy%3D1%26loop%3D0%26modestbranding%3D0%26rel%3D1%26fs%3D1%26playsinline%3D0%26autohide%3D2%26theme%3Ddark%26color%3Dred%26controls%3D1%26

Ndërtesa të shkatërruara e të përmbytura shihen ngado, ku në zonë pati edhe cunami.

Postime të ngjashme

Danimarka ndalon plotësisht përdorimin e vaksinës AstraZeneca

S.B.

Presidentja e KE-së: Marrja e 50 milionë dozave të vaksinës Pfizer do të përshpejtohet

S.B.

Italianët vërshojnë në Serbi për t’u vaksinuar, duan Pfizer dhe Sputnik

S.B.

Japonia dhe Emiratet e Bashkuara Arabe për lëshimin e roverit në Hënë

S.B.

Keqmenaxhimi i pandemisë, shkarkohet ministri rumun i shëndetësisë

S.B.

Amerika uron Izraelin për suksesin me vaksinimin e popullsisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...