Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

VIDEO/ Pak para vizitës në Korçë, Rama i jep porositë deputetit: Në asnjë mënyrë grumbullime masive! Ironizon edhe opozitën

Kryeministri Edi Rama ndalesën e radhës për fushatën elektorale e ka në qarkun e Korçës. Këtë e ka konfirmuar vetë ai, i cili ndërsa shkon në qytetin juglindor ka zhvilluar një bisedë telefonike edhe me kandidatin për deputet të PS-së, Niko Peleshi, i radhitur i gjashti në listë.

Rama i ka kërkuar Peleshit që në mënyrë kategorike të mos lejojë grumbullimet masive, për të mos krijuar vatra infeksioni, pavarësisht faktit se militantët i kërkojnë të kundërtën.

Po ashtu kryeministri nuk ka lënë pa sulmuar edhe kundërshtarin politik, kryedemokratin Lulzim Basha, i cili pjesë të retorikës së tij politike përmend faktin se do të heq traun në “Rrugën e Kombit”.

Diskutimi: 

Rama: Jo. Organizime të mëdha në asnjë mënyrë se i marrim në qafë. Kjo është tmerr i madh. Këta po i marrin njerëzit në qafë. Janë komplet të papërgjegjshëm. Më mbytën edhe mua pse nuk mblidhemi dhe ne të tregojmë forcën. Më mirë në grupe të vogla se komunikojmë drejtpërdrejtë.

Po PD dhe LSI si janë?

Peleshi: Ata vazhdojmë me stilin e vjetër. Me deklarata shpifje, sulme personale, për njerëz të ndryshëm. Por nuk duam të biem në atë batak.

Rama: Ai tjetri thotë ne do të heqim traun. Tjetri andej do t’ju hapim rezervuarët. Po e pyet më. Unë rrugës jam. Shihemi atje.

Postime të ngjashme

Kakavija hapet për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria

Bekim Laçi

Wizz Air sjell avionin e pestë në Rinas: Nisin fluturimet direkte drejt Barcelonës dhe Köln

Bekim Laçi

Gazetarja greke e pyet për marrëdhëniet me Turqinë, Rama: Mos jeni xheloze?

Bekim Laçi

KQZ certifikon rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në Shqipëri

Bekim Laçi

Rama në Shkup: Nuk jemi ne ata që dështuam, ky është mossukses i BE-së

Bekim Laçi

Flet çifti që u terrorizua nga pronarët e hotelit në Shqipëri

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...