Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Video që tregon se sa inteligjent dhe sa i sigurt është Mercedes S-Class i ri

Zhurnal Ads

Mercedes S-Class nuk është testuar ende nga Administrata Kombëtare e Sigurisë së Trafikut në Autostradë (NHTSA) ose Instituti i Sigurimeve për Sigurinë në Autostradë (IIHS) se sa i sigurt është.

Por Mercedes S-Class me katër dyer vjen me shumë teknologji standarde të ndihmës për shoferin, duke përfshirë aftësinë për të parkuar vetë dhe madje edhe për të marrë masa parandaluese për të mbrojtur pasagjerët kur zbulon një përplasje të afërt, transmeton Telegrafi.

Sedani do të jetë gjithashtu i disponueshëm me karakteristika inovative që përfshijnë jastëkë ajri në sediljet e pasme dhe një sistem aktiv që do të ngrejë makinën lart për të zvogëluar ashpërsinë e dëmtimit gjatë një përplasjeje.

Karakteristikat e mundshme të sigurisë përfshijnë:

Paralajmërimi standard para një përplasje të mundshme, kjo ndihmohet nga shumë sensorë dhe frenimi i automatizuar i emergjencës
Ndihma standarde për paralajmërimin dhe largimin nga korsia.

Mercedes S-Class vjen me një motor 3.0 dhe ka 429 kuaj fuqi. Brendësia  e Mercedes S-Class ka një dizajn të ri që i jep shumë përparësi ekraneve.

Gjithsej brenda makinës janë 5 ekrane të ndryshme, përfshirë një ekran prekës gjigant në qendër.

Dorezat e derës tani janë plotësisht të inkuadruara brenda makinës që ndihmojnë në përmirësimin e rrjedhës së ajrit. S-Class është një nga makinat më aerodinamike në botë.

Sa i përket madhësisë, S-Class i ri është më i gjatë se paraardhësi i tij deri në 1.3 inç, më i gjerë deri në 2.0 inç.

Siç mund ta prisni, S-Class i ri vjen me pothuajse çdo tipar sigurie që ofron Mercedes-Benz aktualisht. Lista përfshin frenimin automatik të emergjencës, kontrollin e lundrimit adaptiv me ndalim dhe lëvizje, ndihmë aktive të drejtimit, ndihmë për mbajtjen e korsisë, ndihmë për ndërrimin e korsisë, njohjen e shenjës së trafikut.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kamerës që nuk i ikë asgjë, ajo regjistron edhe targat e një makine nga një distancë prej 1500 metrash

S.B.

Në vitin 1999, Elon Musk bleu veturën e parë super sportive

S.B.

Renault Arkana më në fund arrin në tregun evropian

admin

BMW hidhëroi fansat me reklamën e Vitit të Ri

S.B.

Bugatti prezanton “bishën” që arrin shpejtësinë 500 km/orë

S.B.

Studentët krijojnë një sistem që e bën rrugën më të pastër

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...