Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

(VIDEO) Shpërthen bombola e gazit në një restorant në Ferizaj, plagosen 31 persona

Një shpërthim ka ndodhur në një restorant në Ferizaj, ku kanë mbetur të plagosur disa persona.

Mësohet se bëhet fjalë për shpërthimin e një bombole gazi në lagjen “The Village”. Momentalisht numërohen 31 të lënduar, teksa në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse dhe ato policore.

Mediat në Kosovë raportojnë se në mesin e të plagosurve janë edhe dy fëmijë.

Siç mund ta shihni edhe në video, shpërthimi ka shkaktuar gjithashtu dëme të shumta materiale.

Postime të ngjashme

Haxhiu flet për postet: Kurti do të jetë kryeministër

T E

Zgjedhjet 2021, diaspora me numrin më të madh të votave në katër palë zgjedhjet e fundit

T E

S’ka shpjegim pse u tërhoq urdhërarresti ndaj Radoiçiqit

T E

Osmani takohet me Lajçakun nesër

T E

Osmani dhe ambasadori turk flasin për krijimin e institucioneve të reja

S.B.

Drecun: Lajçaku po përpiqet të bjerë dakord për vazhdimin e dialogut

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...