Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Video spektakolare me dron tregon fabrikën e Tesla në Berlin

Themeluesi i kompanisë Elon Musk ka prezantuar me anë të një videos përparimin e ndërtimit të megafabrikës në Berlin.

Fabrika e parë evropiane e Tesla do të hapet në Grünheide afër Berlinit këtë vit. Aty Tesla dëshiron të ndërtojë Model Y për tregun Evropian dhe gjithashtu të prodhojë bateri të reja, transmeton Telegrafi.

Themeluesi i kompanisë Elon Musk kohët e fundit demonstroi se si po zhvillohet ndërtimi me një video me dron në Twitter. Ndërtimi i ndërtesës kryesore është me sa duket pothuajse i përfunduar.

Synimi zyrtar është fillimi i prodhimit “drejt fundit të vitit”. Siç shkruan electrec, ka indikacione që prodhimi në uzinën gjermane mund të fillojë qysh në korrik.

Me videon e dronit nga fabrika e Berlinit, Musk gjithashtu përkohësisht i dha lamtumirën Twitter. Shefi i Tesla njoftoi se ai ishte duke pushuar “për një kohë”.

Postime të ngjashme

Harroni kamerat fikse, kërcënimi i vërtetë për shkelësit e trafikut vjen nga qielli

D V

McLaren më i fuqishëm kabriolet – 765LT Spider prodhon 765 kuaj-fuqi dhe lëviz me shpejtësi maksimale prej 330 km/h

D V

Honda NSX-R e rrallë do të dalë në ankand, çmimi fillon nga 346 mijë euro

D V

Tesla po e shtyn prodhimin e kamionit për vitin 2022

D V

Porsche 911 Carrera apo BMW M3 Competition?

D V

Kjo është marka e vetme që nuk po mendon për elektrizimin, dhe ka një arsye të fortë për këtë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...