Agjencia Zhurnal.mk

(Video) U shpall ‘zonë e gjelbër’ për shkak të rrezikut të ulët nga COVID-19, Librazhdi ‘merr frymë’ pas lehtësimit të masave. Qytetarët shijojnë lirinë

Pasi Librazhdi u shpall “zonë e gjelbër” për shkak të rrezikur të pakët nga koronavirusi, jeta në këtë qytet duket më e gjallëruar. Siç shihet edhe në pamjet e siguruara për BalkanWeb nga gazetari Fatmir Popja, në Bulevardin e qytetit ka më shumë lëvizje.

Kujtojmë se ministrja Ogerta Manastirliu tha dje se në këto zona do të nisë lehtësimi i masave dhe lëvizjes së qytetarëve, ku pensionistët do të lejohen të dalin çdo ditë deri në orën 08:00, ndërsa pas këtij orari do dalin të gjitha moshat e tjera, deri në 17:30.

Sa i përket makinave private, do të mund të lëvizin vetëm brenda qarkut dhe me jo më shumë se një pasagjer.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...