Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Videoja e parë praktike e iPhone 12 që tregon sa i vogël është ai

Zhurnal Ads

Është plotësisht më i vogël krahasuar me iPhone 12.

Pasi lansoi dy telefona me madhësi identike – iPhone 12 dhe 12 Pro – javën e kaluar, Apple do të fillojë të marrë para-porositë për iPhone 12 Mini dhe iPhone 12 Pro Max më 6 nëntor.

Por nuk do të duhet të prisni deri atëherë për të pasur një pasqyrë se sa iPhone 12 Mini është më i vogël se iPhone 12, transmeton Telegrafi.

Një video praktike me gjatësi mbi 40 minuta ishte postuar në YouTube nga George Buhnici, për të treguar më saktë madhësinë e iPhone 12 Mini dhe krahasimi i tij me iPhone 12. Dhe po, pranë iPhone 12, Mini është plotësisht shumë më i vogël.

Kjo është pamja e parë në botën reale e iPhone 12 Mini, i cili ka një ekran 5.4 inç.

iPhone 12 Mini do të fillojë me 699 dollarë, që është 100 dollarë më pak se iPhone 12 6.1 inç.

Porositë për iPhone 12 Mini fillojnë më 6 nëntor dhe ai do të dalë në shitje më 13 nëntor.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Zyrtarizohet modeli i ri i telefonit, TCL 20 SE

S.B.

​Virusi “Alien” mund të vjedhë kredencialet nga 226 aplikacione: Nuk kursehet as Facebook, Gmail dhe Snapchat

admin

Samsung do të dëmtojë pozicionin e OnePlus në treg me Galaxy S20 FE

admin

Tesla shet pothuajse gjysmë milion automjete elektrike në vitin 2020

T E

OnePlus 8T shfaqet online, ofron mbështetje për 8K video?

admin

Së shpejti përdorimi i WhatsApp në desktop do të jetë shumë më i thjeshtë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...