Agjencia Zhurnal.mk

Nuk kaluan as 24 orë: Vidhen drunjtë e sapo mbjellur dekorativ para poliklinikës në Çair

Shkup, 11 nëntor – Zhurnal.mk – Persona të panjohur mbrëmë kanë vjedhur drunjtë dekorativ që u mbollën para poliklinikës në Çair nga NP “Parqe dhe Gjelbërime” dhe Komuna e Çairit, njofton Zhurnal.

Për këtë akt të turpshëm kanë reaguar Qyteti i Shkupit dhe NP “Parqe dhe Gjelbërime”. Qyteti i Shkupit njofton se është shkaktuar dëm material si dhe është dëmtuar gjelbërimi i rregulluar në këtë lokacion. Incidenti është paraqitur në polici.

Ekipet e Qytetit të Shkupit dhe NP “Parqe dhe Gjelbërime” ditëve të fundit ishin në teren duke mbjellur drunjë pothuajse në të gjitha komunat e Shkupit.

Në vendin ku janë shkulur drunjtë, do të mbjellen drunjë të rinjë./Zhurnal.mk

НЕ ИЗДРЖАА НИТУ ЕДНА НОЌ – УКРАДЕНИ НОВОЗАСАДЕНИТЕ ДРВЦА КАЈ ПОЛИКЛИНИКА „ЧАИР“Непознати сторители изминатава ноќ…

Posted by Град Скопје on Monday, November 11, 2019

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...