Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Vidhet piktura e vjetër 500-vjeçare në Itali, muzeu nuk ishte në dijeni për mungesën e saj

Një pikturë 500-vjeçare e vjetër që ishte vjedhur në një muze në Itali, është gjetur në një apartament në një qytet jugor të Italisë, ka bërë të ditur policia italiane.

Punonjësit e muzeut “San Domenico Maggiore” nuk ishin fare në dijeni se portreti i Krishtit që besohet se është pikturuar nga një student i Leonardo Da Vincit, po mungonte, shkruan Reuters.

Policia tha se një informacion i çoi ata drejt banesës ku ndodhej piktura dhe ajo u gjet në një dollap ndërkaq pronari 36 vjeçar i apartamentit është arrestuar nën dyshimin për pranim të mallrave të vjedhura.

Muzeu së cilit i përket piktura ishte mbyllur për disa kohë për shkak të masave të koronavirusit.

Postime të ngjashme

​Aktivitetet që e rigjenerojnë trurin tonë

D V

Lum si mamatë që lindin në gusht, 7 arsyet fëmijët e tyre i duan dhe i lakmojnë të gjithë

D V

“Guida” si të bëhesh një mjeshtre e flirtimit

D V

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...