Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Vieri parasheh Interin kampion të Italisë: Ka ardhur momenti të ndalet Juventusi

Edicioni 2020/2021 në elitën e futbollit italian Serie A është bërë shumë interesant.

Fillimi i kampionatit i ka gjetur skuadrat e mëdha italiane me pikë thuajse të barabarta mes vete.

Disa nga ekipet kanë shpallur kandidaturën për titullin e kampionit.

Inter dhe Juventus shihen si dy skuadrat më favorite për titull dhe për këtë ka folur edhe legjenda italiane Christian Vieri.

47-vjeçari i cili ka luajtur edhe për Juventusin e Interin ka folur për garën për titull, ku i ka dhënë përparësi Neroazzurëve pasi ka konstatuar se ka ardhur momenti t’i jepet fund serisë së Zonjës së Vjetër.

“Mendoj ende që ekipin më të fortë e ka përsëri Juventusi, por nuk fitohen dot tituj kampion pafundësisht dhe ata kanë arritur te numri nëntë radhazi. Vjen gjithmonë momenti në të cilin një seri pozitive ndalet”

“Në anën tjetër, Interi që është po aq i forte, nuk fiton prej kohësh, mund të ketë më shumë dëshirë dhe uri”, ka deklaruar ish-sulmuesi italian.

Pas shtatë xhirove të para në Serie A, Milani ndodhet në krye të renditjes me 17 pikë, ndërsa Juventus ka 13 pikë e Inter një më pak.

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...