Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Vietnam, zhduken 22 ushtarë nga rrëshqitja e dheut

Një rrëshqitje e dheut la të zhdukur këtë të diel 22 ushtarë në një kamp në provincën qendrore Quang Tri të qytetit Hanoi të Vietnamit.

Këtë e bën të ditur nga qeveria e atjeshme me anë të një njoftimi duke shtuar se kjo është humbja më e madhe e ushtrisë në kohë paqe për këtë shtet përderisa ata janë duke luftuar me përmbytje të mëdha.

Reshjet intensive të shiut që filluan nga fillimi i tetorit kanë shkaktuar përmbytje dhe rrëshqitje të baltës që kanë vrarë më shumë se 70 njerëz në Vietnamin qendror, shi më i madh pritet të ketë atje gjatë ditëve të ardhshme, transmeton Klan Kosova.

Qeveria ndër tjera ka deklaruar se rrëshqitja e dheut ka prekur kazermat e një njësie të Rajonit të 4-të ushtarak të Vietnamit. Ditë më parë një tjetër rrëshqitje e dheut vrau 13 persona, kryesisht ushtarë, në provincën fqinje të Thua Thien Hue, shkruan Reuters.

Postime të ngjashme

15 vendet që kanë ekzistuar 100 vite më parë, por tani janë zhdukur

T E

Ekspertët të shqetësuar për vizitën e Papës në Irak

T E

Mbi 20 milionë të vaksinuar në Britani të Madhe

T E

Von der Layen do të ndalojë eksportimin e vaksinave nga BE-ja

T E

Izraeli do të vaksinojë punëtorët palestinezë kundër Covid-19

T E

Sulm mbi anijen izraelite/ Ministri i Mbrojtjes: Irani qëndron pas shpërthimit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...