Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Vijon të jetë aktiv zjarri në Lezhë, rrezikohen banesat

Vijon të jetë aktive vatra e zjarrit në masivin pyjor, në fshatin Manati në Lezhë.

Burime për Abcnews.al bëjnë me dije se flakët po ju afrohen gjithnjë e më shume zonës së banuar pranë rrugës nacionale Lezhë-Milot, duke vënë në rrezik banesat.

Ndërkohë në terren ndodhen forcat zjarrfikëse dhe punonjësit e  shërbimit pyjor të cilët po punojnë për vënien nën kontroll të flakëve të zjarrit.

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...