Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Viktima e aksidentit të sotëm, mjeku Trajce Neshkovski

Shkup, 14 tetor – Një mjek nga Klinika e Pulmonologjisë vdiq këtë pasdite pasi u sëmur dhe humbi kontrollin gjatë drejtimit të një automjeti.

Aksidenti ndodhi në Rrugën Ruseveltova. Sipas informacioneve fillestare, mjeku 32-vjeçar ka patur një sulm në zemër rreth orës 16.30, pas së cilës ai goditi një makinë tjetër, u ngjit në trotuar dhe përfundoi në një pemë. Ai u transferua menjëherë në Qendrën Urgjente, por pas një ore e gjysmë reanimimi, kolegët e tij nuk arritën ta shpëtonin.

Autopsia duhet të përcaktojë shkakun e saktë të vdekjes. Klinika e Pulmonologjisë konfirmoi informacionin për vdekjen e kolegut të tyre.

Gjatë pandemisë, mjeku ishte punësuar në Qendrat e Sëmundjeve Infektive Covid dhe spitalin në Kozle, ku ai trajtoi pacientët me Covid-19.

Postime të ngjashme

Eurodeputetët drejtuar Shkupit dhe Sofies, largohuni nga debatet historike

N E

Analizë – Drejtësia në RMV-të / Funksionarët amnistohen të tjerët dënohen!

R Zh

Mund të vazhdohet ora policore

N E

Spasovski: Hetimi për rastin “Sozia” do të zgjerohet

N E

Vuçiq emëron Nevena Jovanoviq si ambasadore të Serbisë në Maqedoninë e Veriut

N E

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...