Maqedoni

Virusi, 109 raste të reja dhe 3 viktima

Zhurnal Ads

Shkup, 4 shtator, zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë kryer 1486 teste për COVID-19 dhe prej tyre 109 kanë rezultuar pozitivë.
Rastet sipas qyteteve:

-Shkup 40
-Kumanovë 10
-Shtip 3
-Prilep 12
-Tetovë 6
-Strugë 4
-Manastir 6
-Ohër 7
-Kavadar 3
-Gostivar 2
-Strumicë 2
-Kriva Pallanka 2
-Probishtip 1
-Pehçev 1
-Vinicë 2
-Dellçev 1
-Shën Nikoll 1
-Kërçovë 4
-Resnjë 1
-Negotinë 1
Po ashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 3 viktima nga COVID-19. Bëhet fjalë për një pacient 64-vjeçar nga Kërçova, një 61-vjeçar nga Shkupi dhe një paciente 7-vjeçare nga Makedonski Brod.

https://www.facebook.com/filipce.venko/photos/a.1819648248342200/2483040355336316/?type=3&theater

Postime të ngjashme

Lajm i mirë për banorët e Dizhonit dhe Seravës, nga java tjetër fillojnë punimet për kanalizim dhe ujësjellës

Z H

Anulohet gjykimi për rastin “Talir”

XH,I

Starova: Iracionalitetin në raportet maqedono-bullgare ta tejkalojmë me shkëmbim të vlerave kulturore

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...