Agjencia Zhurnal.mk
Sport

“Viti 2020, më i vështiri në karrierë, pavarësisht disa arritjeve”

Gjatë këtij viti, Rafael Nadal arriti fitoren nr.1000 në karrierën e tij si profesionist. Gjithashtu, ai arriti të triumfojë për të 13-n herë në grand slam të Roland Garros.

Pavarësisht kësaj, tenisti spanjoll shprehet se ky vit nuk ka qenë i lehtë për të. “Po i japim lamtumirën një viti që është më mirë ta harrojmë. Mbetet viti më i ndërlikuar që kemi jetuar ndonjëherë, viti im më i vështirë”, tha Nadal.

“Uroj që gjërat të përmirësohen vitin tjetër. Kam shumë projekte që i kam shtyrë për vitin 2021. Shpresoj që vaksina të përhapet sa më shpejt kudo në botë dhe t’i rikthehemi jetës së mëparshme”, tha spanjolli.

Postime të ngjashme

Klubi anglez interesohet për Rashicen

Z H

Sanchez: Unë jam si një luan i mbyllur në kafaz

Z H

Lëndohet rëndë Ozil, u largua me ndihmën e të tjerëve

Z H

Sot 7 vite nga sfida e parë ndërkombëtare e Kosovës

Z H

Superliga, sot zhvillohen dy takime

Z H

Liverpooli thyen rekordin historik: 5 humbje radhazi në shtëpi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...