Shqipëri

Viti akademik për studentët në Shqipëri fillon më 2 nëntor

Zhurnal Ads

Tashmë është zyrtare, më 2 nëntor do të nisë viti akademik për institucionet e Arsimit të Lartë.

Në një urdhër të ministres së Arsimit Evis Kushi bëhet me dije vendimi. Po ashtu ministrja i kërkon IAL-ve të dërgojnë të gjithë listën e studentëve të regjistruar sipas programeve të studimit dhe fakulteteve përkatëse.

Kujtojmë se ky do të jetë një vit sfidues për të gjithë studentët për shkak të kushteve që ndodhet vendi nga koronavirusi.

Ata do të ulen në auditorë duke respektuar masat e distancimit social si dhe ato të higjienës.

Postime të ngjashme

Maliqi: Largohem përfundimisht nga politika, nëse nuk fiton opozita e bashkuar

admin

Përplasi me makinë shtetasen e mitur, arrestohet shoferi 58-vjeçar në Vlorë

admin

“Nuk do të futet askush brenda, do të vetëflijohemi”, dita e 11 e grevës ende pa zgjidhje për naftëtarët e Ballshit

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...