Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi

Vitin e kaluar me taksi janë transportuar gjithsej 11,083,000 udhëtarë

Shkup, 11 maj – Zhurnal.mk – Me taksi vitin e kaluar janë transportuar 11 083 000 udhëtarë, prej të cilëve 10 404 000 në transportin e qytetit, ndërsa 679 000 në transportin ndërurban, tregojnë të dhënat nga ESHS, informon Zhurnal.

Me 1860 vetura të përfshira në hulumtimin, janë përshkuar gjithsej 51 365 000 km, prej të cilave 45 554 00 në transportin në qytet, ndërsa 5 811 000 km në transportin ndër urban.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

“Air Prishtina Holidays”: Pas fluturimeve të nostalgjisë, vijnë ato të kënaqësisë

R Zh

Besimi: Investime më të larta në kapitalin njerëzor për të përshpejtuar rritjen ekonomike

Zekirija Haxhiu

AMS: Tregu i sigurimeve u rrit me 5%, shitja e policave arriti në 43.7 milionë euro

Zekirija Haxhiu

Azeski nënshkroi dy marrëveshje të rëndësishme me asociacionin turk dhe grek të biznesit

Zekirija Haxhiu

Zaev: Çdo ankesë në lidhje me taksën ekologjike prej 3,5 denarë është e pabazuar

Zekirija Haxhiu

BP: Vala e tretë e Covid ndikoi negativisht në rimëkëmbjen ekonomike

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...