Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Vivo me telefon që ndryshon ngjyrën

Kompania teknologjike kineze, Vivo, është duke punuar në një telefon që s’është parë deri tash në treg. Sipas raportimeve, ai do të ketë mundësinë të ndryshojë ngjyrën vetëm me një klikim.

Kompania po përdor xhamin elektrokrom për të arritur efektin ngazëllues.

Këtë javë ajo ka ndarë një video në “Weibo” duke demonstruar se telefoni shkon nga ngjyra vjollcë në të argjendtë.

Një koncept i tillë ishte paralajmëruar edhe nga “OnePlus” më herët.

Nuk janë dhënë detaje tjera për telefonin e as nuk dihet se kur do të dalë në treg.

Postime të ngjashme

Instagrami kërkon falje për një gabim në ‘hashtag’

S.B.

Telefoni inteligjent i ri mund të ndryshojë formën dhe të kthehet në një tabletë

S.B.

Sony ka prezantuar Xperia 1 III me lente telefoto të ndryshueshme

S.B.

HMD Global prezanton gjashtë telefona të rinj Nokia

S.B.

Dalin pamjet e iPhone 13 nga të gjitha anët, në 3D

S.B.

Thyhet rekordi i ndjekësve në “Twitch”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...